Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun icra etdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində tələbələr üçün yay kurslarına start verilib. Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş “Təhsilin inkişafı üzrə ictimai təşəbbüslərin dəstəklənməsi” qrant müsabiqəsinin qalibi olmuş Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun həyata keçirdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” adlı layihənin icrası uğurla davam etdirilir.
6 aydır davam edən layihə çərçivəsində Azərbaycanın 10 ali təhsil ocağından təlimə qatılan 904 tələbədən ən aktivləri seçilib. Hazırkı ingilis dilindən təkmilləşdirmə kurslarında iştirak edən tələbələr mütəxəssis Elnur Məmmədlinin dəstəyi ilə danışıq dillərini inkişaf etdirirlər. Onlar yeni sözlər mənimsəyərək söz və danışıq biliklərini artırır, kurslarda özlərini sanki ingilisdilli ölkədə hiss etmələri üçün bütün beynəlxalq proqramlardan istifadə olunur.
Tələbələr bu kurslarda bir-biri ilə ingilis dilində müxtəlif mövzularda söhbət etmək imkanı qazanaraq, sərbəst ünsiyyət mühitində komplekslərdən azad olurlar. Məqsəd tələbələrin ingilis dili biliklərinin möhkəmləndirilməsidir.

Summer courses for students have been launched within the framework of the "Social activity and development of students in educational institutions" project implemented by the International Eurasia Press Fund. The project "Social activity and development of students in educational institutions" carried out by the International Eurasia Press Fund, which won the grant competition "Supporting public initiatives for the development of education" announced by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, is being successfully continued.
Within the framework of the project, which has been going on for 6 months, the most active students from 904 students from 10 higher education institutions in Azerbaijan were selected. Students participating in current English language improvement courses develop their spoken language with the support of expert Elnur Mammadli. They learn new words and increase their vocabulary and conversational skills, all international programs are used in the courses to make them feel as if they are in an English-speaking country.
In these courses, students get the opportunity to talk with each other in English on various topics, freeing themselves from complexes in a free communication environment. The goal is to strengthen students' English language skills.