«Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı» layihəsi çərçivəsində təlimlər uğurla davam etdirilir. Növbəti təlimlər Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetində təşkil olunub. ATMU-da 24 tələbəyə təlim keçirilib.
ATMU-da keçirilən təlimlər “Müvəkkil” Hüquq Mərkəzinin sədri, hüquq müdafiəçisi Səməd Vəkilovun təqdimatında “Tələbə və hüquqları” mövzusu istiqamətində müzkirələr və maarifləndirmə şəklində təşkil olunub. Onlara şəxsiyyətin inkişafı üçün adekvat olan, tələbənin fərdi və akademik inkişafına kömək edən hərtərəfli təhsil almaq hüququ, şəxsi, ailə, iqtisadi və ya sosial-mədəni həyatda yarana biləcək çatışmazlıqları kompensasiya etmək üçün kömək və dəqiq dəstək almaq hüquqları ilə bağlı geniş məlumat verilib. Məqsəd tələbələrin sosial fəaliyyətlərinin yaxşılaşdırılması, məlumatlılıqlarının inkişaf etdirilməsi və sosial məsuliyyəti dərk edərək cəmiyyət üçün faydalı işlərin gorülməsinə cəlb edilməsidir.
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş “Təhsilin inkişafı üzrə ictimai təşəbbüslərin dəstəklənməsi” qrant müsabiqəsinin qalibi olmuş Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun həyata keçirdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində təlimlər davam etdiriləcək.
Qeyd edək ki, İlk təlimlər Azərbaycanın qədim şəhəri Gəncədən başlayıb. Bugünə qədər keçirilən 36 təlimdə 646 tələbə iştirak edib.

Trainings are being successfully continued within the project "Social activity and development of students in educational institutions". The next trainings were organized at the Azerbaijan University of Tourism and Management. 24 students were trained at ATMU.
The trainings held at ATMU were organized in the form of discussions and awareness-raising on the topic "Students and rights" presented by the chairman of the "Commissioner" Legal Center, human rights activist Samad Vakilov. They were informed about the right to a comprehensive education that is adequate for the development of the individual, contributes to the individual and academic development of the student, and the right to assistance and precise support to compensate for deficiencies in personal, family, and economic or socio-cultural life. The aim is to improve students' social activities, increase their awareness and involve them in community service by understanding their social responsibility.
Trainings will be continued within the project "Social activity and development of students in educational institutions" implemented by the International Eurasia Press Fund, which won the grant competition "Support to public initiatives for the development of education" announced by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.
It should be noted that the first exercises began in the ancient city of Ganja, Azerbaijan. To date, 646 students have participated in 36 trainings.