«Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı» layihəsi çərçivəsində təlimlər davam edir. İlk təlimlər Azərbaycanın qədim şəhəri Gəncədən başlayıb. Bugünə qədər 535 tələbəyə 30 təlim keçirilib.
“Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində növbəti təlimlər Bakı Slavyan Universitetində baş tutub. BSU-da keçirilən təlimlər BAMF-ın vitse-prezidenti, tanınmış telejurnalist Günel Gözəlovanın təqdimatında “CV necə yazılmalı, müsahibədən necə keçməli? Özünütəqdimat”, “Müvəkkil” Hüquq Mərkəzinin sədri, hüquq müdafiəçisi Səməd Vəkilovun təqdimatında “Tələbə və hüquqları” mövzuları istiqamətində keçirilib.
Onlar şəxsi və iş həyatında özünü düzgün təqdimetmənin vacibliyi, hansı nüanslara diqqət yetirmələri, işəgötürənlə müsahibə zamanı nitq üslublarından tutmuş danışacaqları mövzuya qədər əhəmiyyətli məqamlar, ilkin təəssüratın xoş olması üçün edilməsi vacib olanlar, CV-nin əhəmiyyəti, necə təqdim edilməli olduğu istiqamətində təlimatlandırılıblar. Eyni zamanda, onlara şəxsiyyətin inkişafı üçün adekvat olan, tələbənin fərdi və akademik inkişafına kömək edən hərtərəfli təhsil almaq hüququ, şəxsi, ailə, iqtisadi və ya sosial-mədəni həyatda yarana biləcək çatışmazlıqları kompensasiya etmək üçün kömək və dəqiq dəstək almaq hüquqları ilə bağlı geniş məlumat verilib. Məqsəd tələbələrin sosial fəaliyyətlərinin yaxşılaşdırılması, məlumatlılıqlarının inkişaf etdirilməsi və sosial məsuliyyəti dərk edərək cəmiyyət üçün faydalı işlərin gorülməsinə cəlb edilməsidir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş “Təhsilin inkişafı üzrə ictimai təşəbbüslərin dəstəklənməsi” qrant müsabiqəsinin qalibi olmuş Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun həyata keçirdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində təlimlər davam etdiriləcək.

Trainings continue within the project "Social activity and development of students in educational institutions." The first trainings started in Ganja, the ancient city of Azerbaijan. To date, 30 trainings have been conducted for 535 students.
The next trainings within the project "Social activity and development of students in educational institutions" took place at Baku Slavic University. At BSU, IEPF Vice-President, well-known TV journalist Gunel Gozalova presented “How to write a CV, how to pass an interview? Self-presentation ”, trainings on “ Students and rights” were presented by the chairman of the “Commissioner” Legal Center, human rights activist Samad Vakilov.
They were instructed on how to build their careers, where to start, how to determine where they can go, how to study the labor market, as well as the importance of presenting themselves properly in personal and professional life, and what nuances to focus on. At the same time, they were given extensive information on the right to comprehensive education, which is adequate for the development of the personality, contributes to the individual and academic development of the student, and the right to receive assistance and accurate support to compensate for the shortcomings that may arise in personal, family, economic or socio-cultural life. The aim is to improve students' social activities, increase their awareness and involve them in community service by understanding their social responsibility.
It should be noted that the trainings will be continued within the project "Social activity and development of students in educational institutions" implemented by the International Eurasia Press Fund, which won the grant competition "Support to public initiatives for the development of education" announced by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.