Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş “Təhsilin inkişafı üzrə ictimai təşəbbüslərin dəstəklənməsi” qrant müsabiqəsinin qalibi olmuş Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun həyata keçirdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” adlı layihəsinin icrası uğurla davam etdirilir.
Layihə çərçivəsində gördüyümüz işlərin tələbələr üçün daha əlçatan olması, hesabatlılığın şəffaflığının təmin edilməsi üçün yaradılan “telebexidmet.az” veb-saytı tələbələrin xidmətindədir. Saytın Elanlar bölməsində mütəmadi olaraq tələbələrin maraqlarına xidmət edən Vakansiyalar və Təcrübə proqramları araşdırılır və yerləşdirilir.
Onlayn xidmət vasitəsilə onların problemləri dinlənilir və həlli istiqamətində Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondu olaraq işlər görülür.
Artıq «Auditoriya qarşısında çıxış. Nitq mədəniyyəti», «CV necə yazılmalı, müsahibədən necə keçməli?, Özünütəqdimat», «Kariyera imkanlarının düzgün seçilməsi və dəyərləndirilməsi» mövzuları üzrə 16 təlim keçirilib. Tanınmış mütəxəssislərin iştirakı ilə keçirilən təlimlərdə 148 tələbə iştirak edib.
Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyətlərinin yaxşılaşdırılması, onların inkişaf etdirilməsi və həmçinin sosial məsuliyyəti dərk edərək cəmiyyət üçün faydalı işlərin gorülməsinə cəlb edilməsi, işsizlik və təcrübə problemlərinin aradan qaldırılması istiqamətində addımların atılması layihənin əsas məqsədləridir. Layihənin digər bir məqsədi isə təhsil alan tələbələr arasında dostluq və yoldaşlıq hisslərinin yaradılması və ünsiyyətin möhkəmləndirilməsidir.

The implementation of the project “Social activity and development of students in educational institutions” implemented by the International Eurasia Press Fund, the winner of the grant competition “Support to public initiatives for the development of education” announced by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan is successfully continued.
Created to make the work we do within the project more accessible to students and to ensure transparency of accountability “telebexidmet.az" the website is at the service of students. Vacancies and internship programs that regularly serve the interests of students are researched and posted in the Announcements section of the site.
Their problems are listened to through an online service and the International Eurasia Press Fund is working to solve them.
16 trainings on "Speech in front of the audience, Speech culture", "How to write a CV, how to pass an interview ?, Self-presentation", "The right choice and assessment of career opportunities" have already been held. 148 students participated in the trainings with the participation of well-known specialists.
The main goals of the project are to improve the social activities of students in educational institutions, develop them, as well as to involve them in providing useful works for society by realizing social responsibility, to take steps in the direction of elimination of unemployment and problems of practice. Another goal of the project is to create a sense of friendship and companionship among the students and to strengthen communication.